7 projektów z podregionu ciechanowskiego w Budżecie Obywatelskim Mazowsza wybranych do głosowania!

Laboratorium szalonego naukowca, budowa siłowni plenerowej przy szpitalu wojewódzkim w Ciechanowie czy program wychowawczo-profilaktyczny dla dzieci i młodzieży – zakończył się kolejny etap drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Spośród 252 zgłoszeń pozytywną ocenę otrzymało 111 projektów, w tym 7 z podregionu ciechanowskiego. O tym, które z nich zostaną zrealizowane, zadecydują mieszkańcy. Głosowanie ruszy 20 września. Na realizację zwycięskich projektów samorząd Mazowsza przeznaczył 25 mln zł.

Do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy zgłosili w sumie 252 projekty, w tym aż 182 w podregionach i 70 ogólnowojewódzkich. Wszystkie zostały poddane ocenie formalnej, ocenie co do zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Decyzją zarządu pozytywny wynik otrzymało 111 z nich, w tym 7 z podregionu ciechanowskiego i to właśnie na nie mieszkańcy będą mogli oddać swój głos.

Jak zauważa marszałek Adam Struzik, kolejna edycja BOM pokazała, że mieszkańcy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu regionu, mają pomysły i chcą je realizować. – Nie jest to projekt łatwy, bo wymaga od zgłaszających dostosowania projektów do szeregu wymogów, zebrania podpisów, ale jak widać chęci nie brakuje. Mieszkańcy Mazowsza doskonale wiedzą, co jest potrzebne, co powinno być usprawnione czy odnowione. Wśród ocenionych pozytywnie projektów znalazły się zarówno te o charakterze inwestycyjnym, jak i te bardziej społeczne. Gratuluję wszystkim, których projekty przeszły do kolejnego etapu i życzę powodzenia podczas głosowania. Teraz wszystko w rękach mieszkańców.

7 projektów z podregionu ciechanowskiego

W podregionach pozytywną ocenę otrzymały 83 projekty, w tym 7 z podregionu ciechanowskiego. Ich wartość to w sumie ponad 2,3 mln zł. Już od 20 września mieszkańcy będą mogli oddać swój głos na jedną z poniższych inicjatyw:

1Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Województwa Mazowieckiego poprzez rozbudowę infrastruktury pieszej, wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 571
2„Przystanek Relacje” – program wychowawczo-profilaktyczny dla dzieci i młodzieży podregionu ciechanowskiego
3Pniewo droga wojewódzka nr 618 – przebudowa parkingu oraz poprawa bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych
4Laboratorium Szalonego Naukowca – warsztaty eksperymentalne dla dzieci z terenów wiejskich
5„Pamiętaj o bohaterach – Mława”
6Modernizacja infrastruktury zewnętrznej Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie – budowa siłowni plenerowej.
7Społeczeństwo poznaje i doskonali przepisy ruchu drogowego z wykorzystaniem symulatora jazdy samochodem, symulatora dachowania i symulatora zderzenia, dzięki temu dba o bezpieczeństwo publiczne mieszkańców Województwa Mazowieckiego i Polski
  1. D.D. pisze:

    A ja chciałbym się zapytać o coś takiego jak fundusz na usuwanie barier. Czy coś takiego istnieje w naszym mieście? Jeżeli tak, to chciałbym się dowiedzieć co robi i ile wydaje na to pieniędzy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*