Lodówka do zabudowy – czym kierować się podczas zakupu?

Urządzanie kuchni w zabudowie to popularny trend. Wiele osób poleca to rozwiązanie przede wszystkim ze względu na estetykę. Jaką lodówkę do zabudowy wybrać? Czym się kierować, kupując konkretny model? Zobacz poradnik!

Dlaczego lodówka do zabudowy?

Kuchnia to w wielu mieszkaniach coś więcej niż zamknięte pomieszczenie, w którym przygotowuje się posiłki. Często aneks kuchenny połączony jest z salonem, i co za tym idzie – sprzęt AGD pozostaje na widoku. W takich okolicznościach wygląd nabiera znaczenia. Stąd między innymi potrzeba urządzenia kuchni w zabudowie tak, żeby wszystkie urządzenia pasowały wizualnie do frontów szafek. Jeśli już masz pewność, że urządzając kuchnię, wybierzesz lodówkę w zabudowie, trzeba zastanowić się nad wyborem konkretnego modelu.

Lodówka do zabudowy – najważniejsze cechy

Wymiana sprzętu do zabudowy to bardziej skomplikowany proces niż wymiana wolnostojących urządzeń AGD. Dlatego dokonując wyboru, nie należy godzić się na kompromisy, tylko od razu wybierać dobrą lodówkę, która będzie służyć przez lata.

  • Pojemność – ma kluczowe znaczenie przy wyborze chłodziarko-zamrażarki, bo od tego zależy, czy wszystkie produkty bez problemu zmieszczą się do środka. Wybierz taki sprzęt, który będzie spełniał oczekiwania nie tylko teraz, ale również za 5 czy 10 lat. Jeśli przewidujesz, że liczba domowników w najbliższej przyszłości się powiększy, kup większą lodówkę od razu.
  • Klasa energetyczna – kluczowy parametr, ważny w kontekście podwyżek stawek za prąd. Dobra lodówka do zabudowy to oczywiście lodówka energooszczędna. Dlatego zwracaj uwagę na klasę energetyczną. Modele zużywające mniej prądu będą mieć etykietę bliżej litery A niż litery G. Oprócz tego patrz na średnie roczne zużycie prądu w kilowatach (kWh).
  • Wnętrze – z pozoru lodówki wyglądają podobnie, jednak jeśli przyjrzeć im się bliżej, na pewno dostrzeżesz różnicę. Oprócz samej pojemności netto istotna jest także liczba i rozmieszczenie balkoników w drzwiach, a także liczba półek, ich głębokość i możliwość regulacji wysokości. W dobrej lodówce można tak zmodyfikować przestrzeń, żeby bez problemu pomieścić wysokie garnki, tort urodzinowy, a także kilka butelek wina na specjalnej półce.
  • Cicha praca – kolejny ważny aspekt, gdy lodówka znajduje się w aneksie. Głośna praca kompresora nie powinna zakłócać innych czynności – szczególnie wieczorem czy w nocy. Wielu producentów zapewnia cichą pracę swoich sprzętów – często maksymalny hałas, jaki generują nowoczesne urządzenia, to mniej niż 40 decybeli.
  • Nowoczesne funkcje – to dzięki nim żywność przechowywana w lodówce dłużej zachowuje świeżość. Standardem dziś jest funkcja No Frost, dzięki której lodówki nie trzeba rozmrażać, żeby pozbyć się lodu i szronu. Oprócz tego zwróć uwagę także na funkcje związane z wentylacją, automatyczną regulacją temperatury i wilgotności czy obiegiem powietrza. Mile widziane jest także przyśpieszone chłodzenie i zamrażanie, a także tryb wakacyjny, dzięki czemu zapłacisz mniej za prąd. Dla najbardziej wymagających pozostają jeszcze takie innowacje, jak możliwość połączenia się z lodówką przed moduł Wi-Fi oraz podgląd zawartości lodówki za pomocą specjalnej kamery.

Jak widać, kwestii do uwzględnienia przy zakupie lodówki do zabudowy jest całkiem sporo. Potrzeba zatem trochę czasu, żeby znaleźć właściwy model odpowiadający w 100% oczekiwaniom, a do tego – w atrakcyjnej cenie.Szukasz konkretnych propozycji sprzętu do swojego mieszkania? Zobacz lodówki do zabudowy w sklepie MediaMarkt!

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*